2) Źródło Jezusa Chrystusa Króla Polski

ornament
ornament
ornament

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Oto Polska w 1050. rocznicę swego Chrztu uroczyście uznała królowanie Jezusa Chrystusa.

Nazwa drugiego z dwunastu Źródeł Królewskich upamiętnia Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, odczytany 19 listopada 2016 r. przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, podczas uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Ów symboliczny akt stanowił zwieńczenie obchodów 1050-lecia Chrztu Polski, przyjęty i odczytany we wszystkich polskich kościołach w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Naród Polski, wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi, uznał panowanie Jezusa Chrystusa i poddał się Jego Prawu, zawierzył i poświęcił Mu los Ojczyzny.